34 . Nyl mese .
34. JRA INDUL AZ LET XXXIV.
Az jszaka csendes nyugalomban telt el. Reggelre, gy ahogy megjsoltam, megjtt a szl. Elkezdte lengetni a fkat. A fk hajladoztak s kvettk a szl erejt . A szllel egytt lassan elkezdtek srsdni a fellegek. Ahogy felnztek a nyulak az gre, lthattk, hogy egyre feketbbek felhk vannak az gen.
--- Ebbl nagy zuh lesz.
----Ht remlem nem olyan nagy, mint aminek ltszik. Szerencsre mi egy kisebb dombra csinltuk a laksunkat gy taln megsszuk a sok vizet. Az ers szl gakat trt le s a vihar egyre ersdtt. A felhk hamar sszetereldtek s megindult az gi lds. Csak esett s esett napokig. Az esfelh utnptls nem akart megsznni, egy hten keresztl meglls nlkl esett. Ennek aztn az lett az eredmnye, hogy az erd laposabb rszt elrasztotta a vz. A mlyebb rszekben patak indult el tjra az erd szle fel, magval sodorva egy csomo levelet s gat. Az elz es megmutatta, hogy hol hinyos a nyulak fszke s mivel mg akkor idben kijavtottk, most nem zott be .
Milyen megnyugtat, hogy egy biztonsgos fedl van a nyulak feje felett. Nha –nha kinztek az erdre, st amikor kicsit csendesedett a vihar a fk lombkoronjt kihasznlva elmentek megnzni, hogy nz ki az erd ilyen nagy es utn. Ht bizony amita ez a nylcsald ebben az erdben l ,ilyen nagy eszs mg nem volt .A mlyedsekben kisebb tavak keletkeztek s amint megteltek, kis patakok ktttk ssze egymst a msik kisebb tavakkal. Azok az llatok, akik nem tudtak elbjni az es ell azok bizony teljesen tzva lldogltak a nagyobb fk lombja alatt. Amennyire lehetett sszebjtak, hogy melegtsk egymst. Most nem volt ellensg, csak bart. A mlypontokrl az llatok mind feljebb hzdtak a magasabb pontokra. Az gi lds a hetedik napon kezdett felszakadozni, majd elllt az es. A szl is megenyhlt s csak kellemesen fjt. Az llatok hamar megszrtottk bundikat,de az erd talaja tocsogott a srtl, s minden llat mlyen belesllyedt az erd talajba. Az erdben alig lehetett kzlekedni. Szerencsjk volt a nyulaknak, hogy megtanultak a fkon kzlekedni, mert gy nem kellett a srban mszklniuk. Br a fk trzsn is nehz volt a jrs, mert skos volt s nagyon kellett kapaszkodni, de gy legalbb el tudtak jutni az erd ms pontjra is. Az erd talaja annyira t volt zva, hogy nem volt kpes elnyelni a rengeteg lehullott est. A sok srnak csak a vaddisznk rltek, dagonyztak is benne jt nappall tve.
Sok kis patak vezette el a felesleges vizet az erdbl, gy csak a mlyebb pontokon maradtak meg a kis tavak. Hamar tele lett bkkkal s ms vzi llnnyel. A patak annyira megduzzadt,hogy majdnem kilpett a medrbl. Az id mulsval a dombosabb terletek lettek elbb szrazabbak, br a sok lbnyom, jl felszntotta egy kicsit . Lassan kezdett az let helyrellni . A f kezdett nhol megjelenni , br magasra nem tudott megnni ,mert mindig lergtk az llatok. Egy hnap telt el mire jra a rgi volt az erd,az llatok lassan szllingztak vissza a rgi megszokott helykre s lehetett vgre hancrozni gy, hogy senki nem lett sros. A fk elvesztettk harsny zld sznket s tfordultak a srga szin fel s levelek srga sznben kezdtek tndklni. Ez pedig mr az sz eljele. Br mg a nap melegen st s nagyon j ahogy brnket melegt ,de a reggelek mr kezdtek hvsebbek, lenni. Reggelente mr lthatv vlt a lehelet aztn, ahogy jtt fel a nap s tmelegtette a levegt , elmult.Feltartztathatatlanul kzeledett az sz.
Vge a 34. rsznek
|